Naslovna » Završen pešački most

Završen pešački most

Juče je predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić sa saradnicima obišao novoizgrađeni pešački most preko Trgoviškog Timoka, između Dejanovske male i ulice Vojvode Putnika.

djokicIzgradnja ovog mosta finansirana je iz budžeta Opštine i koštala je nešto više od tri ipo miliona dinara.

Ljubiša Nikić predsednik MZ Trgovište kaže da je ovaj projekat veoma značajan za revitalizaciju ovog dela opštine, te da će meštani moći brže doći do grada.

Most je značajan jer preko njega će prelaziti naši đaci i ostali žitelji, a saobraćaj je znatno manji nego drugom trasom – ističe Nikić.

most

Predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić nagovestio je nova ulaganja u komunalno opremanje Trgoviša, najveće mesne zajednice na teritoriji knjaževačke opštine.

Nastavićemo da Trgovište opremamo komunalnom infrastrukturom. Direkcija i Opština će i dalje sagledavati šta su potrebe ove mesne zajednice, da li je u pitanju nastavak asfaltiranja, izgradnja kanalizacione mreže i drugo – rekao je Đokić.

Sledeći zadatak je improvizacija male plaže na ovom mestu koja neće koštati puno a biće na raspolaganju svim žiteljima opštine.

Prisutni žitelji Dejanovske male izgradnju mosta obeležili su narodnim kolom, trubačima, pogačom i grejanom rakijom.

Izvođač radova bilo je PZP ŠTRABAG a metalnu konstrukciju izradila je knjaževačka firma “Metalogradnja“.

Pogledajte kako je počela izgradnja mosta.

28.03.2026.

U ponoć počela izborna tišina pred lokalne izbore u 10 mesta…

U ponoć je počela izborna tišina uoči lokalnih izbora u 10 opština …

27.03.2026.

Revijalna utakmica: FK Timočanin – FK Radnički (N) 1:3

U okviru obeležavanja 105 godina od osnivanja FK Timočanin odigrana je revijalna …

26.03.2026.

Postavljen kamen temeljac za izgradnju akva-parka na Banjici

Na turističko-rekreativnom kompleksu Banjica u Knjaževcu postavljen je kamen temeljac za izgradnju …

26.03.2026.

Kasarna u Knjaževcu ostaje važna, otvara se i nova šansa za …

Knjaževac bi uskoro mogao dobiti snažan podsticaj razvoju, nakon razgovora predsednika opštine …

25.03.2026.

ČETVRTAK: FK Timočanin – Radnički Niš, proslava 105 go…

Sutra, od 16 časova, na gradskom stadionu u Knjaževcu, biće odigrana specijalna …

25.03.2026.

Iz Knjaževca na inostrano tržište, moguće je!

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić boravio je u radnoj poseti Knjaževac, gde …

Najnovije na portalu

min 4° / max 8°
Niski oblaci Vlažnost: 99%
Pon 30.03
/
Uto 31.03
/
Sre 01.04
/
Sre 01.04
/

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

28. Mart 2026. (Subota)
Sveti mučenik Agapije i drugi s njim
Post: Post
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

A la Shojic
19.12.2013. • 14:49

Smesno…most je sagradjen pre desetak godina, a sada su uradjeni samo prilazi, jer je nabujali Timok svojevremeno odradio svoje. Sve ostalo je propaganda i marketing vladajuce „ekspertske“ koalicije i predsednika opstine! Zalosno.

Stanisa
19.12.2013. • 23:51

Cestitam. Bravo predsednice. Samo napred.

Reklamni prostor