Naslovna » Glasanje sa isteklim ličnim kartama moguće uz potvrdu

Glasanje sa isteklim ličnim kartama moguće uz potvrdu

Republička izborna komisija utvrdila je večeras da će birači na predsedničkim izborima 2. aprila moći da glasaju uz važeću ličnu kartu, pasoš ili vozačku dozvolu na čijem je obrascu naveden matični broj, dok će birači kojima su lične karte istekle moći da glasaju uz potvrdu MUP-a da su pokrenuli postupak za njihovo produženje.

„Ovim rešenjem, koje je jednoglasno doneto, pokrili smo sve slučajeve i neće biti diskriminacije u bilo kom smislu“, rekao je predsednik RIK-a Vladimir Dimitrijević na večerašnjoj sednici RIK-a.

RIK je utvrdio da će glasanje održati 2. aprila od 7.00 do 20.00 časova, a birači bi trebalo da dobiju obaveštenje sa adresom biračkog mesta na kojem će moći da glasaju, ali nisu dužni da to obaveštenje ponesu na biračko mesto.

RIK je takođe odredio da birači koji nisu u mogućnosti da iz zdravstvenih razloga dođu na biračko mesto, kao osobe sa invaliditetom i stare nemoćne osobe, mogu da glasaju ako o tome obaveste birački odbor na dan glasanja do 11.00 sati.

Birači sa invaliditetom mogu da na biračko mesto dođu uz pomoć psa vodiča, kao i da umesto ličnog potpisa koriste pečat sa potpisom odnosno ličnim podacima.

Na večerašnjoj sednici RIK je opredelio da će pripadnici Vojske Srbije moći da glasaju na 67 biračkih mesta određenih rešenjem RIK-a.

(Izvor: Tanjug, RTV)

05.02.2026.

Tresibaba dobija najveći solarni park u Srbiji – investicija…

Na području Tresibabe uskoro počinje realizacija projekta koji će, po svemu sudeći, …

05.02.2026.

Narodna biblioteka „Njegoš“ u Knjaževcu – znanje i kreativno…

Narodna biblioteka „Njegoš“ u Knjaževcu već godinama je jedno od najvažnijih mesta …

05.02.2026.

Počelo elektronsko podnošenje prijava za upis dece u vrtiće

Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu Vlade Republike Srbije saopštila je …

03.02.2026.

Stara planina spremna za skijaše – u funkciji gondola i više…

Na skijalištu Stara planina trenutno su u funkciji gondola Jabučko Ravnište sa …

03.02.2026.

Rekordnih 47,5 miliona dinara za energetsku efikasnost u Knj…

Opština Knjaževac nastavlja snažna ulaganja u unapređenje energetske efikasnosti domaćinstava, a ove …

03.02.2026.

Minićevo dobija kanalizaciju: Počinje rešavanje višedecenijs…

Predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić najavio je početak jednog od najznačajnijih infrastrukturnih …

Najnovije na portalu

min 2° / max 6°
Niski oblaci Vlažnost: 97%
Sub 07.02
/ 11°
Ned 08.02
/
Pon 09.02
-0° /
Pon 09.02
-0° /

Povezano...

[kl_kursna_top]
Šta je najveći problem u Knjaževcu 2025?

Izaberite problem koji najviše utiče na život građana.

Crkveni kalendar

5. Februar 2026. (Četvrtak)
Sveti sveštenomučenik Kliment Ankirski
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Siimmma
17.03.2017. • 14:23

Moj glas ide presedniku Vucicu

nelly
17.03.2017. • 22:23

ajde da ubedite babe i dede da glasaju protiv Vucca

Reklamni prostor