Naslovna » SUTRA U MINIĆEVU SEOSKE IGRE SPORTSKOG SAVEZA SRBIJE

SUTRA U MINIĆEVU SEOSKE IGRE SPORTSKOG SAVEZA SRBIJE

Manifestacija Seoske igre 2021, koju organizuje Sportski savez Srbije, biće održana u subotu, 14. maja u Minićevu. Ove godine takmiče se Mesne zajednice Trgovište, Debelica, Vasilj i Minićevo, a početak igara zakazan je za 10 časova.

Cilj manifestacije je promocija sporta i turizma u seoskim područjima.

Takmičenje će se odvijati uz sprovođenje svih epidemioloških mera zaštite, kažu u Sportskom savezu Knjaževca, koji su pored Ministartsva omladine i sporta, partneri na projektu.

Propozicije takmičenja nalažu da ekipe broje minimum po 20 članova, a u svakom timu sela mora biti najmanje 5 žena.

Od takmičarskih disciplina, osim malog fudbala i odbojke, tu su i šah, skok iz mesta, bacanje kamena s ramena, nadvlačenje konopca, obaranje ruku, nadvačenje štapa ali i savladavanje prirodnih prepreka na poligonu
i narodno rvanje.

Za Seoske sportske igre ove godine prijavilo se 25 opština i gradova u Srbiji, tako da će lokalna takmičenja biti kvalifikaciona za međuokružna takmičenja, pa tek na kraju viliko finale.

Pored takmičarskog dela, u dvorištu škole u Minićevu, biće upriličen i prateći program, na kome će biti prestavljeni običaji i tradicija ovog kraja u organizaciji Udruženja “Izvor”.

03.02.2026.

Stara planina spremna za skijaše – u funkciji gondola i više…

Na skijalištu Stara planina trenutno su u funkciji gondola Jabučko Ravnište sa …

03.02.2026.

Rekordnih 47,5 miliona dinara za energetsku efikasnost u Knj…

Opština Knjaževac nastavlja snažna ulaganja u unapređenje energetske efikasnosti domaćinstava, a ove …

03.02.2026.

Minićevo dobija kanalizaciju: Počinje rešavanje višedecenijs…

Predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić najavio je početak jednog od najznačajnijih infrastrukturnih …

03.02.2026.

Poziv mladim umetnicima za 35. „Veče otvorenog srca“ u Knjaž…

Zavičajni muzej u Knjaževcu uputio je poziv mladim umetnicima i stvaraocima da …

03.02.2026.

FK Timočanin obeležava 105 godina tradicije, ponosa i fudbal…

Fudbalski klub „Timočanin“ iz Knjaževca ove godine obeležava veliki jubilej – 105 …

03.02.2026.

Rekordan broj žena na preventivnim pregledima u Knjaževcu

U Domu zdravlja Knjaževac od 26. do 30. januara sproveden je skrining …

Najnovije na portalu

-1° min -2° / max 1°
Niski oblaci Vlažnost: 98%
Čet 05.02
-1° /
Pet 06.02
/
Sub 07.02
/
Ned 08.02
/ 10°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Šta je najveći problem u Knjaževcu 2025?

Izaberite problem koji najviše utiče na život građana.

Crkveni kalendar

4. Februar 2026. (Sreda)
Sveti apostol Timotej; Prepodobni mučenik Anastasije
Post: Post
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor