Naslovna » Raspisan javni poziv za IPARD podsticaje za izgradnju objekata i nabavku opreme i mehanizacije u okviru Mere 1

Raspisan javni poziv za IPARD podsticaje za izgradnju objekata i nabavku opreme i mehanizacije u okviru Mere 1

Šesti javni poziv za podnošenje zahteva za odobravanje projekta za IPARD podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava – kupovinu nove mehanizacije i opreme, kao i izgradnju objekata raspisan je 21.juna 2021. godine. Rok za podnošenje zahteva za odobravanje prava na podsticaje je od 21. juna 2021. godine do 10. septembra 2021. godine.

Grožđe, ilustracija, foto: Pixabay, ff
Grožđe, ilustracija, foto: Pixabay, ff

Predmet ovog Javnog poziva su investicije u fizičku imovinu i prihvatljivi troškovi u vezi sa izgradnjom, kao i nabavkom nove opreme, mašina i mehanizacije (osim investicija u nabavku novih traktora), uključujući podizanje zasada voća, povrća i grožđa. Obuhvaćeni su sektori mleka, mesa, voća i povrća, ostalih useva (određene vrste žitarica i industrijskog bilja), grožđa i jaja.

Po ovom Javnom pozivu opredeljena su sredstva u iznosu od 6.460.900.000,00 dinara, a visina podsticaja iznosi od 60 odsto do 70 odsto prihvatljivih troškova investicije, u zavisnosti od toga da li je podnosilac mladi poljoprivrednik i da li se poljoprivredno gazdinstvo nalazi u planinskom području.

Iznosi podsticaja koje korisnik može da ostvari u sektorima voća, povrća, ostalih useva, grožđa i jaja mogu biti od 5.000 do 700.000 evra, a za sektore mleka i mesa od 5.000 do 1.000.000 evra.

Detaljan tekst Javnog poziva, pravilnik i prateći prilozi, dostupni su na internet stranici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede http://www.minpolj.gov.rs, kao i internet stranici Uprave za agrarna plaćanja http://uap.gov.rs/javni-pozivi-ipard/

Informacije u vezi raspisanog Javnog poziva mogu se dobiti i putem telefona, pozivanjem Info-centra Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede 011/2607960; 2607961, kao i kontakt centra Uprave za agrarna plaćanja 011/3020100; 3020101, 31 07 013 svakog radnog

23.03.2026.

Timočanin siguran: pobeda nad Lužnicom i korak bliže Srpskoj…

FK Timočanin ostvario je važnu pobedu protiv FK Lužnica rezultatom 3:0 (1:0), …

23.03.2026.

Podrška sportu i turizmu: poseta Podvisu i Rgoštu uz nova ul…

Koalicija „Aleksandar Vučić – Knjaževac, naša porodica“, predvođena Milan Đokić, zajedno sa …

23.03.2026.

Kalna dobila apoteku: sigurnost i zdravstvena zaštita stigli…

Meštani Kalne i okolnih staroplaninskih sela dobili su apoteku u svom mestu …

23.03.2026.

Uređenje Boševa u punom jeku: asfaltirana Ulica 25. maj

U naselju Boševo nastavljaju se radovi na unapređenju komunalne infrastrukture, a jedan …

19.03.2026.

U Knjaževcu 21. marta Nacionalna izložba pasa „CAC KNJAŽEVAC…

U Knjaževac će 21. marta biti održana Nacionalna izložba pasa svih rasa …

18.03.2026.

Knjaževac dobija retail park: velika investicija i nova radn…

Knjaževac dobija jedan od najznačajnijih investicionih projekata u poslednjih nekoliko godina – …

Najnovije na portalu

min 7° / max 9°
Niski oblaci Vlažnost: 100%
Uto 24.03
/ 12°
Sre 25.03
/ 16°
Čet 26.03
/ 18°
Pet 27.03
/

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

23. Mart 2026. (Ponedeljak)
Sveti mučenik Kodrat Korintski
Post: Post
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor