PLK i bodibilding sportski klub ,,Knjaževac“ ostvario ODLIČNE rezultate u Trsteniku

Broj pregleda

U Trsteniku je 1. oktobra 2022. godine održano Seniorsko prvenstvo Srbije u benče presu bez opreme – klasik i sa opremom.

Na ovom prvenstu nastupilo je oko 60 takmičara iz Srbije.

Za PLK i bodibilding sportski klub ,,Knjaževac“ nastupilo je sedam takmičara, a osvojene su ukupno tri zlatne i jedna srebrna medalja, što je doprinelo da Klub osvoji pehar za ekipno prvo mesto na prvenstvu Srbije,.

Po kategorijam ostvareni su sledeći rezultati:

U disciplini benč pres klasik (bez opreme) nastupili su:

Ivana Zivković u open kategoriji do 84 kg osvojila je srebrnu medalju;
Marija Rakić u open kategoriji do 69 kg osvojila je pored veoma jake konkurencije šesto mesto;
Dušan Petrović u open kategoriji do 93 kg osvojio je četvrto mesto.

U disciplini bench press EQ (sa opremom) nastupili su:

Aleksandar Zivković u open kategoriji do 93 kg osvojio je zlatnu medalju;
Denis Aleksić u open kategoriji do 74 kg osvojio je zlatnu medalju;
Stefan Ilić u open kategoriji do 93 kg sa opremom nažalost nije uspeo da ostvari plasman zbog povrede.

U disciplinu bench press za OSI takmičare:

Srđan Ristić u kategoriji do 83 kg open osvojio je zlatnu medalju.

Odlazak na ovo prvenstvo pomogli su Lokalna samouprava i Sportski Savez Knjaževca.