Knjaževčani briljirali na Državnom prvenstvu u pauerliftingu

Broj pregleda

Dana 28.09.2024. godine, u Zaječaru je održano Državno prvenstvo u pauerliftingu za sub juniore, juniore, seniore i veterane, u kategorijama klasik i sa opremom (EQ).

Knjaževački sportisti, foto: PLK Knjaževac

Na ovom takmičenju, Pauerlifting i bodibilding sportski klub „Knjaževac“ predstavilo je šest takmičara, koji su osvojili ukupno četiri medalje – dve zlatne i dve srebrne.

U kategoriji žena, uspešno su nastupile:

• Ana Ilijić, sub juniorka do 57 kg – osvojila je prvo mesto,
  • Tijana Trifunović, juniorka do 52 kg – osvojila je drugo mesto,
  • Dunja Lazarević, sub juniorka do 57 kg – takođe drugo mesto.

U kategoriji muškaraca takmičili su se:

• Stefan Ilić, junior do 105 kg (EQ) – osvojio je prvo mesto i proglašen je za najjačeg takmičara na prvenstvu u kategoriji sa opremom,
  • Gavrilo Ljubisavljević, senior do 83 kg – zauzeo je peto mesto,
  • Bogdan Đorđević, sub junior do 83 kg (EQ) – nažalost nije ostvario plasman zbog neuspešnog pokušaja u disciplini čučanj sa 180 kg.

Na takmičenju je učestvovalo oko 100 takmičara iz cele Srbije. Odlazak na Državno prvenstvo podržali su Lokalna Samouprava i Sportski Savez Knjaževca.