Naslovna » Otvoren 46. Međunarodni sajam turizma u Beogradu: Knjaževac ponosno predstavlja svoju turističku ponudu

Otvoren 46. Međunarodni sajam turizma u Beogradu: Knjaževac ponosno predstavlja svoju turističku ponudu

U Beogradu je danas otvoren 46. Međunarodni sajam turizma, koji će trajati do kraja nedelje i na kojem će više od 400 izlagača iz zemlje i inostranstva predstaviti svoje turističke destinacije, usluge i ponude. Ovaj prestižni događaj privukao je veliki broj posetilaca i ljubitelja turizma, koji su imali priliku da se upoznaju sa bogatstvom i raznovrsnošću turističkih ponuda.

Sa sajma, foto: M.M.
Sa sajma, foto: M.M.

Jedan od najistaknutijih štandova pripao je Turističkoj organizaciji opštine Knjaževac. Posetioci su imali priliku da uživaju u ponudi koju čine vinska i gastronomija ovog kraja, kao i u jedinstvenim mogućnostima za planinski i banjski turizam. Knjaževac, prema mišljenju mnogih, smatra se „najlepšim malim gradom u Srbiji“, a njegova turistička ponuda sve više privlači ljubitelje prirode, mirnog okruženja i autentičnih lokalnih doživljaja.

Predsednik opštine Knjaževac, Milan Đokić, prisustvovao je otvaranju sajma i tom prilikom istakao značaj promocije Knjaževca na najvećem turističkom događaju u regionu. On je naglasio da je opština uložila velike napore da se njena ponuda približi kako domaćim, tako i stranim turistima, a sajamsko predstavljanje ima za cilj da još više pozicionira Knjaževac na turističkoj mapi Srbije.

Sajam turizma otvorio je predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, koji je pozdravio prisutne izlagače i goste i istakao važnost turizma kao jednog od ključnih sektora za razvoj Srbije. Vučić je naglasio da je turizam sektor koji pruža brojne mogućnosti za razvoj i zapošljavanje, te da će Vlada Srbije nastaviti da podržava razvoj turizma u svim njegovim aspektima.

31.07.2026.

Raste potražnja za peletom pred grejnu sezonu: Cene više neg…

Iako su letnje temperature i dalje visoke, građani širom Srbije uveliko razmišljaju …

31.07.2026.

Skupština Srbije nije izglasala nepoverenje Vladi

Narodna skupština Republike Srbije nije izglasala večeras nepoverenje Vladi Srbije. Za predlog …

31.07.2026.

Vraćena prethodna raspodela radnog vremena nastavnog osoblja…

Ministarstvo prosvete Vlade Republike Srbije saopštilo je juče da će na univerzitetima …

31.07.2026.

Vučić sutra počinje obilazak jugoistoka Srbije – prva …

Radna poseta jugoistoku Srbije počinje u opštini Knjaževac, gde će predsednik obići …

30.07.2026.

Danas je Ognjena Marija – jedan od najpoštovanijih praznika …

Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas, 30. jula, obeležavaju praznik Svete …

29.07.2026.

Koncertima Jovane Pajić i Tanje Savić završeno 65. izdanje F…

Koncertima Jovane Pajić i Tanje Savić, održanim kod Gurgusovačke kule pred velikim …

Najnovije na portalu

18° min 22° / max 35°
Razbacani oblaci Vlažnost: 47%
Sub 08.08
23° / 37°
Ned 09.08
20° / 36°
Pon 10.08
20° / 37°
Uto 11.08
22° / 39°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

Nema podataka u crkvenom kalendaru za ovaj datum.
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor