Budžet manji za 100 miliona?

Broj pregleda

Na protekloj 54. sednici Opštinskog veća u Knjaževcu najviše reči  bilo je o rebalansu budžeta za 2013. godinu.

vece

Zbog izmena zakonske regulative i smanjenja poreza na zarade opštinski budžet manji je za više od 100 miliona dinara, što je bio razlog za rebalans. Inače, sve aktivnosti, planirane na početku godine, realizovane su.

Bez obzira na to što smo na žačpst, zbog izmena zakonske regulative i smanjenje poreza na zarade sa 12 na 10 % u toku ove godine, što je uticalo da opštinski budžet bude manji za više od 100 miliona dinara, mi smo ipak uspeli da sve aktivnosti realizujemo sa procentom većim od 90% – istakao je predsednik opštine Milan Đokić.

Program JP Direkcije fizički je realizovan sa 95% a na skoro svim projektima ostvarene su uštede. Takođe, program agrarnog Fonda realizovan je fizički sa više od 100%.

jp

Podsećamo, na sednici su usvojeni izveštaj i godišnji plan PU „Bajka“, dok je JP Sportsko – turstički resursi naloženo da program poslovanja izmeni i dopuni za iduću godinu.

Autor: M. M.
Foto: M. Petrović

Povezano

Usvojene izmene budžeta i novi konkursi ...

Opštinsko veće Knjaževca usvojilo ključn...

Većnici usvojili konačne rang liste za 4...

Branislav Josifović narodni poslanik u d...

Poseta OO SNS u Knjaževcu: Nikola Selako...

Opštinsko veće Knjaževca razmatra mere z...

VESTI IZ KATEGORIJE

Raščišćeni putevi i pokošena trava ka br...

Održan naučni skup povodom 190 godina cr...

Šest takmičara – šest medalja za Pauerli...

Pojačana kontrola saobraćaja u periodu o...

SPORT: Bor 1919 u Srpskoj ligi, Timočani...

Pokušaj ubistva: Muškarac (71) pucao na ...

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Radio Bubamara Live

Najnovije na portalu