Da su izbori ove nedelje, pet stranaka bi prešlo cenzus

Broj pregleda

Vladajuća Srpska napredna stranka (SNS) u ovom trenutku uživa podršku više od polovine birača koji bi izašli na izbore dok bi, u slučaju da se ove nedelje održava glasanje, cenzus samostalno prešle još samo četiri parlamentarne stranke, pokazalo je objavljeno istraživanje agencije Ninamedija.

knjazevacke izbori

Vladajuća Srpska napredna stranka (SNS) u ovom trenutku uživa podršku više od polovine birača koji bi izašli na izbore dok bi, u slučaju da se ove nedelje održava glasanje, cenzus samostalno prešle još samo četiri parlamentarne stranke, pokazalo je danas objavljeno istraživanje agencije Ninamedija.

Prema tim podacima, od broja izašlih za SNS bi glasalo 52,1 odsto građana, dok bi cenzus prešla i Socijalistička partija Srbije sa osam odsto podrške, Pokret slobodnih gradjana Saše Jankovića sa 7,2 odsto, Srpska radikalna stranka sa 5,1 i Pokret Dveri sa pet odsto podrške birača.

Od opozicionih stranaka, prema istaživanju te agencije, najbliži cenzusu su Demokratska stranka i Pokret Dosta je bilo sa po 3,1 odsto i Vuk Jeremić za kojeg bi glasalo 2,1 odsto birača.

Kada bi se sledeće nedelje održavali parlamentarni izbori, 44,7 odsto građana bi sigurno a 16,7 odsto verovatno izašlo na birališta.

Više od 70 odsto ispitanika protiv uvođenja monarhije

Takođe se navodi da se više od dve trećine građana Srbije protivi uvođenju monarhije kao jednog od oblika vladavine.

Na pitanje kako bi glasali kada bi bio raspisan referendum za uvođenje monarhije u Srbiji, od ukupnog broja onih koji su odgovorili na to pitanje 71 odsto se ne slaže se sa tom idejom i protivi uvođenju monarhije.

Istraživanje je obavljena na teritoriji cele Srbije, od 17. do 28. jula, na reprezentativnom uzorku od 1.061 ispitanika.

(Izvor: Beta, N1)

Povezano

Proglašene četiri liste za izbore, na sve četiri ima Knjaževčana – EVO KO JE NAJBLIŽI MANDATU

Proslava Sv. Petke: Poziv članovima OO SNS Knjaževac

Održana 10. sednica Skupštine opštine Knjaževac

Odlično izlaganje i predstavljanje opštine Knjaževac od strane poslanika Branislava Josifovića

Narodni poslanik Branislav Josifović položio zakletvu

Sednica Predsedništva SNS-a sutra u 17 sati

VESTI IZ KATEGORIJE

Ukinuta vanredna situacija u Knjaževcu

Zajedno do jednakosti – Obeležavanje 3. decembra

Stižu agregati do knjaževačkih sela

Najava povećanja plata i penzija od 1. januara 2024. godine

Ministarstvo kulture raspisalo konkurs „Gradovi u fokusu 2024”

Upozorenje RHMZ: Ledena kiša i olujni vetar

Radio Bubamara Live

Najnovije na portalu

Ukinuta vanredna situacija u Knjaževcu

Zajedno do jednakosti – Obeležavanje 3. decembra

Stižu agregati do knjaževačkih sela

Najava povećanja plata i penzija od 1. januara 2024. godine

Ministarstvo kulture raspisalo konkurs „Gradovi u fokusu 2024”

Upozorenje RHMZ: Ledena kiša i olujni vetar