Naslovna » Proglašeno vanredno stanje na teritoriji Republike Srbije

Proglašeno vanredno stanje na teritoriji Republike Srbije

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predsedavao je večeras sastankom Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti COVID–19 i Kriznog štaba za otklanjanje nastalih i sprečavanje mogućih štetnih posledica zarazne bolesti COVID-19 po privredu.

Predsednik Vučić, foto: M. Miladinović
Predsednik Vučić, foto: M. Miladinović

Predsednik Vučić proglasio je večeras, nakon sastanka u  Palati Srbija , vanredno stanje na teritoriji cele Srbije.

„Posle iskustava, ali i svega što smo zajedno prošli, nedovoljno discipline u razumenju poruka koje smo slali, a na osnovu pisma koje je meni i Vladi poslao ministar odbrane, na osnovu Ustava, predsednica Skupštine, predsednica Vlade i ja doneli smo odluku o proglašenju vanrednog stanja na teritoriji cele Srbije i ona stupa na snagu u ovom trenutku“, rekao je predsednik Vučić.

Predsednik Vučić je naveo da Srbiji još nema nijednog smrtnog slučaja od korona virusa i dodao da trenutno ukupno imamo 48 zaraženih. On je zahvalio lekarima i medicinskim sestrama koji su se stavili državi na raspolaganje.

„Srbija je od danas u ratu protiv nevidljivog protivnika, opasnog, opakog, koji naša zemlja mora da pobedi“, poručio je predsednik Vučić u obraćanju i istakao da je  danas najgori dan za Evropu, verovatno od Drugog svetskog rata, i da je u Italiji umrlo 368 ljudi, u Španiji gotovo 200, dok se u drugim zemljama dramatično povećava broj umrlih.

Predsednik Vučić je podsetio da je Srbija prošla kroz teške krize, kroz užasnu ekonomsku krizu jer smo bili na korak do bankrotstva, a da smo sada bili jedna od dve zemlje u Evropi sa najvećim rastom.

„Borba koja je pred nama je borba za one koji su stvarali i gradili ovu zemlju. To je borba, pre svega za naše roditelje, za naše starije, ali i za budućnost naše Srbije. Moraćemo da se borimo disciplinom i merama. Zatvara se život da bismo sačuvali život“, poručio je predsednik Vučić.

Predsednik Vučić je u ime Republike Srbije izjavio saučešće svim našim evropskim prijateljima, junačkom narodu Italije, kao i bratskoj Španiji. On je dodao i da će Srbija pomoći Republici Srpskoj, iako to za nas nije lako, ali da ne smemo prema svom narodu da se ponašamo onako kako se drugi ponašaju prema nama.

Predsednik Vučić je naveo da velika međunarodna solidarnost ne postoji, kao ni evropska solidarnost, i ukazao je na odluku Evropske komisije o zabrani izvoza medicinskog materijala. On je rekao da je zamolio predsednika NR Kine Si Đinpinga za pomoć.

Predsednik Vučić je istakao da je kupljeno pet miliona maski iz Kine i da je u toku postupak nabavke novih respiratora. On je dodao da je Srbija od Kine tražila čak i lekare.

„Predaja nije opcija, predaja nikada nije bila opcija, i neće biti opcija za Srbiju. Borićemo se i pobedićemo“, zaključio je predsednik Vučić.

Ceo tekst preuzet sa saja www.predsednik.rs

26.04.2026.

Đokić potpisao protokol: sanacija krova zgrade u Ulici Miloš…

Predsednik opštine Knjaževac, Milan Đokić, potpisao je sa predstavnicama stambene zajednice u …

26.04.2026.

Akcija dobrovoljnog davanja krvi u sredu u Knjaževcu

U Knjaževcu će u sredu, 29. aprila, biti organizovana akcija dobrovoljnog davanja …

08.04.2026.

Vaskršnja čarolija u Knjaževcu: Manifestacija „Dani dečijih …

Turistička organizacija opštine Knjaževac organizuje manifestaciju „Dani dečijih uskršnjih radosti“, koja će …

08.04.2026.

Knjaževac dobija visoku školu – studije za vaspitače i medic…

Knjaževac ulazi u novu fazu razvoja – od naredne školske godine u …

01.04.2026.

Knjaževcu više od 17 miliona dinara za podršku porodicama, đ…

Opština Knjaževac dobila je značajna sredstva za unapređenje mera podrške porodicama, đacima …

30.03.2026.

Timočanin zadržao prvo mesto nakon 17. kola Zone Istok

U okviru 17. kola Zone Istok, fudbaleri Timočanina iz Knjaževca nisu izlazili …

Najnovije na portalu

24° min 15° / max 24°
Niski oblaci Vlažnost: 96%
Sub 09.05
12° / 16°
Ned 10.05
10° / 23°
Pon 11.05
14° / 24°
Uto 12.05
/ 24°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

Nema podataka u crkvenom kalendaru za ovaj datum.
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor