Knjaževačkim sportistima 4 zlatne i 4 srebrne medalje! BRAVO

Broj pregleda
Pauerlifting i bodibilding sportski klub „Knjaževac“ nastupio je na državnom prvenstvu u pauerliftingu u  Zaječaru dana 29-30.05.2021. godine i na otvorenom prvenstvu Beograda u bodibildingu, fitnesu i bodifitnesu dana 29.05.2021. godine ukupno sa 12 takmičara od kojih su 4 takmičarke i jedna osoba sa invaliditetom. Osvojeno je 8 medalja od čega su 4 zlatne i 4 srebrne.

Na Državnom prvenstvu Srbije u Powerlifting-u, u Zaječaru na kome je učestvovalo oko 130 takmičara iz tridesetak klubova, nastupilo je prvog dana za klub 5 takmičara i to:

U kategoriji juniora do 83kg. Jovan Milosavljevic gde je osvojio srebrnu medalju.

U kategoriji seniora do 74kg. Denis Aleksić gde je osvojio četvrto mesto.

U kategoriji seniora do 93kg. Stefan Milosavljević gde je osvojio šesto mesto.

U kategoriji juniora do 93kg. Aleksandar Zivković gde je osvojio četvrto mesto.

U kategoriji Sub Juniora do 93kg . Stefan Ilić gde je osvojio četvrto mesto. Ujedno je Stefanu bilo ovo i prvo takmičenje.

Drugog dana na državnom prvenstvu u pauerliftingu nastupile su tri takmičarke i dva takmičara:

U kategoriji  mlađih juniorki do 52kg. Trifunović Tijana gde je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji juniorki do 84kg. Živković Ivana  gde je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji veteranki do 69 kg.. Rakić Marija  gde je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji juniora do 105kg. Mihajlo Marković gde je osvojio srebrnu medalju. Ujedno je Mihajlu bilo ovo i prvo takmičenje.
U kategoriji osoba sa invaliditetom takmičara u benč pres-u do 93kg . Ristić Srđan gde je osvojio prvo mesto.

Na otvorenom prvenstvu Beograda u bodibildingu, fitnesu i bodi fitnesu nastupili su za klub Dina Jovanović u kat. bodi fitnes open. koja je u jakoj konkurenciji osvojila srebrnu medalju i Ćirić Aleksandar koji je uspešno debitovao u kategoriji teškaša u bodibildingu preko 90 kg. ostvariviši izuzetan uspeh osvajanjem srebrne medalje u seniorskoj konkurenciji.

Odlazak na ova prvenstva pomogli su Lokalna samouprava i sportski savez Knjaževca.