Nove medalje za Knjaževčane na ‚‚Gala kupu“ u Vladičinom Hanu

Broj pregleda

Pauerlifting i bodibilding sportski klub ‚‚Knjaževac” proteklog vikenda ostvario je izuzetno dobre rezultate na tradicionalnom Gala kupu u Vladičinom Hanu.

Pauerlifting i bodibilding sportski klub ‚‚Knjaževac”, foto: Privatna arhiva

Na ovom takmičenju učestvovalo je oko 80 takmičara iz Srbije i Bugarske, a Knjaževac je predstavljalo pet takmičara – tri takmičara i dve takmičarke.

Knjaževčani su osvojili tri zlatne i dve bronzane medalje.

U kategoriji seniora do 74 kg (uzrast 23-40 godina), nastupio je Denis Aleksić koji je osvojio treće mesto.

U kategoriji juniora do 105 kg (uzrast 18-23 godina), nastupio je Aleksandar Živković koji je osvojio prvo mesto.

U kategoriji sub juniora do 105 kg (uzrast 14-18 godina), nastupio je Stefan Ilić koji je osvojio treće mesto.

U kategoriji juniorki do 84 kg (uzrast 18-23 godina) nastupila je Ivana Živković koja je osvojila prvo mesto.

U kategoriji Sub Juniora do 57 kg (uzrast 14-18 godina), nastupila je Tijana Trifunović koja je takođe osvojila prvo mesto i postavila dva nova rekorda Gala kupa u svojoj kategoriji za mlađe juniorke i to u čučnju sa podignutih 82.5 kg i u deadliftu – mrtvom dizanju sa podignutih 100 kg.

Pauerlifting i bodibilding sportski klub ‚‚Knjaževac” u konkurenciji od 17 klubova zauzeo je ekipno 5 mesto.

Zbog bolesti nažalost nisu mogli da nastupe za klub Marija Rakić u kategoriji veteranki i Jovan Milosavljević u kategoriji juniora.

Odlazak na ovo takmičenje pomogo je Sportski Savez Knjaževac.