Obeleženo 25 godina od početka NATO agresije

Centralna manifestacija obeležavanja 25 godina početka agresije NATO-a održana je u Prokuplju, na Trgu topličkih junaka.

Foto: RTS, prtScr
Foto: RTS, prtScr

Predsednik Aleksandar Vučić poručio je da su hteli da unište Srbiju, ali da se posle 25 godina još ne damo i ne pristajemo na komadanje zemlje. Ostali smo slobodarski narod, poručio je predsednik RS Milorad Dodik. Patrijarh Porfirije, koji je služio pomen, istakao je da je nevina krv padala i da zato pamtimo prošlost, ali da živimo sadašnjost i odlučno idemo u budućnost.

Centralnoj manifestaciji u Prokuplju prisustvovao je i narodni poslanik iz Knjaževca Branislav Josifović.

Josifović je za naš portal istakao da Srbija ne sme zaboraviti ovaj stravičan zločin, ali da mora krenuti putem bolje budućnosti i prosperiteta. On dodaje da srpski narod živi za svoju zemlju i pravo na to da bude slobodan i slobodarski.

Obratili su se predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, patrijarh srpski Porfirije, kao i Anđelka Tošović, sestra najmlađe žrtve bombardovanja, jedanaestomesečne devojčice Bojane Tošović.

Najnovije na portalu

min 7° / max 16°
Niski oblaci Vlažnost: 68%
Uto 18.11
/ 12°
Sre 19.11
/ 11°
Čet 20.11
/ 16°
Pet 21.11
11° / 17°

Povezano...

Današnji kurs Понедељак, 17.11.
🇪🇺 EUR 1
117,1905
🇺🇸 USD 1
101,3145
🇨🇭 CHF 1
125,6869
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!