Naslovna » Objavljen Javni poziv za nabavku novog traktora u okviru IPARD III programa

Objavljen Javni poziv za nabavku novog traktora u okviru IPARD III programa

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprava za agrarna plaćanja raspisala je Javni poziv za podnošenje zahteva za odobravanje projekta za IPARD podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava u nabavku novog traktora u okviru IPARD III programa.

Traktor, foto: pixabay.com
Traktor, foto: pixabay.com

Zahtev za odobravanje prava na podsticaje u skladu sa ovim Javnim pozivom podnosi se u roku od 4. oktobra do 8. novembra 2024. godine, zaključno.

Predmet Javnog poziva su investicije u fizičku imovinu i prihvatljivi troškovi u nabavku novog traktora, sa standardnim delovima, uređajima i opremom za izvođenje poljoprivrednih radova, uključujući pripadajuću traktorsku kabinu.

Snaga traktora čija se nabavka subvencioniše iz IPARD sredstava zavisi od sektora ulaganja i obima proizvodnje.

Prihvatljiv je traktor vrste T1 do T5 ili S1 do S5 u smislu posebnog propisa koji uređuje podelu motornih i priključnih vozila i tehničke uslove za vozila u saobraćaju na putevima i treba da ispunjava uslove, normative i standarde u pogledu ograničenja emisije izduvnih gasova i zagađujućih čestica za motore za vandrumsku mobilnu mehanizaciju, odnosno odgovarajući „Stage“ ili „Tier“ standard.

Po ovom Javnom pozivu opredeljena su sredstva u iznosu od 2.696.025.600 dinara. Visina podsticaja iznosi od 60 odsto do 75 odsto prihvatljivih troškova investicije, u zavisnosti od toga da li je podnosilac mladi poljoprivrednik ili proizvođač sertifikovanih organskih proizvoda, kao i da li se poljoprivredno gazdinstvo nalazi u planinskom području.

Informacije u vezi sa raspisanim Javnim pozivom dostupne su na telefone Info-centra Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede: 011/260-79-60 ili 011/260-79-61, kao i kontakt centra Uprave za agrarna plaćanja 011/30-20-100 ili 011/30-20-101, svakog radnog dana od 7:30 do 15:30 časova, ili putem mejla [email protected].

Tekst Javnog poziva možete preuzeti O V D E .

08.06.2026.

Počeo Petrovski post: Period duhovnog mira i pripreme za Pet…

Za pravoslavne vernike danas je počeo Petrovski post, poznat i kao Apostolski …

07.06.2026.

Održana prva sednica Opštinskog veća u Knjaževcu, usvojene s…

Predsednik opštine Knjaževac i predsednik Opštinskog veća Milan Đokić predsedavao je prvom …

07.06.2026.

Festival ,,Igra kolo kraj Timoka“ ove godine trajaće dva dan…

U Svrljigu će 20. i 21. juna biti održan Međunarodni folklorni festival …

07.06.2026.

Muškarac iz Knjaževca uhapšen zbog više od pola tone rezanog…

Pripadnici policije u Nišu uhapsili su B. V. (67) iz Knjaževca zbog …

03.06.2026.

Asfaltiraju se ulice u Dubravi, uskoro počinje i izgradnja t…

Radovi na uređenju putne infrastrukture na teritoriji opštine Knjaževac nastavljeni su i …

03.06.2026.

Milan Đokić peti put izabran za predsednika opštine Knjaževa…

Na konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Knjaževac izabrano je novo rukovodstvo lokalne samouprave …

Najnovije na portalu

12° min 12° / max 23°
Razbacani oblaci Vlažnost: 83%
Ned 14.06
16° / 30°
Pon 15.06
15° / 28°
Uto 16.06
14° / 27°
Uto 16.06
14° / 27°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

Nema podataka u crkvenom kalendaru za ovaj datum.
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor