Naslovna » Ministarstvo poljoprivrede dodeljuje bespovratna sredstva za pčelare – Novi pravilnik stupio na snagu

Ministarstvo poljoprivrede dodeljuje bespovratna sredstva za pčelare – Novi pravilnik stupio na snagu

Ministarstvo poljoprivrede Srbije je donelo novi Pravilnik o podsticajima za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava, sa posebnim akcentom na unapređenje stočarstva, uključujući pčelarstvo. Pravilnik je zvanično objavljen u „Službenom glasniku RS“ i stupio je na snagu, omogućavajući bespovratna sredstva za kupovinu nove opreme neophodne za bavljenje pčelarstvom.

Pčele, ilustracija, arhivska fotografija: Knjaževačke novine
Pčele, ilustracija, arhivska fotografija: Knjaževačke novine

Ove subvencije su dostupne poljoprivrednim gazdinstvima, preduzetnicima, firmama, zadružnim organizacijama, srednjim školama, naučnim institucijama, kao i verskim zajednicama poput crkava i manastira. Da bi ostvarili pravo na subvencije, korisnici moraju biti upisani u Registar poljoprivrednih gazdinstava i imati registrovano bavljenje stočarstvom ili pčelarstvom.

Za sektor pčelarstva, bespovratna sredstva su predviđena za nabavku opreme kao što su pčelinje košnice, satne osnove, centrifuge, električni uređaji za otklapanje saća, digitalne vage, kontejneri i druge neophodne mašine za modernizaciju pčelarske proizvodnje.

Rok za podnošenje zahteva počinje 18. oktobra i traje do 2. novembra 2024. godine, a aplikacije će se podnositi isključivo putem sistema eAgrar. Podnosioci zahteva moraju priložiti kompletnu dokumentaciju i dokazati da nemaju dugovanja prema državi i da investicija nije već finansirana iz drugih izvora.

Ova mera je deo šire strategije Ministarstva za podršku razvoju poljoprivrede i pčelarstva, sa ciljem poboljšanja produktivnosti i održivosti poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji.

19.03.2026.

U Knjaževcu 21. marta Nacionalna izložba pasa „CAC KNJAŽEVAC…

U Knjaževac će 21. marta biti održana Nacionalna izložba pasa svih rasa …

18.03.2026.

Knjaževac dobija retail park: velika investicija i nova radn…

Knjaževac dobija jedan od najznačajnijih investicionih projekata u poslednjih nekoliko godina – …

18.03.2026.

Knjaževac ponovo u srcima svojih ljudi: Grad koji vraća osme…

U emisiji „Srcem kroz Srbiju“ na TV BalkanTrip, predsednik opštine Milan Đokić …

17.03.2026.

Debelica pobednik Seoskih sportskih igara u Knjaževcu

Seoske sportske igre u Knjaževac završene su nakon dana ispunjenog takmičenjem i …

17.03.2026.

Rekordno interesovanje za besplatne IT obuke u Knjaževcu

U Regionalni centar za stručno usavršavanje Knjaževac u toku su besplatne IT …

17.03.2026.

Učenici OŠ „Dubrava“ među najboljima: Znanje i tehnologija v…

Učenici Osnovna škola „Dubrava“ i ove godine potvrđuju da se rad, znanje …

Najnovije na portalu

min 4° / max 10°
Niski oblaci Vlažnost: 81%
Pon 23.03
/ 10°
Uto 24.03
/ 11°
Sre 25.03
/ 16°
Čet 26.03
/ 17°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

22. Mart 2026. (Nedelja)
Sveti 40 mučenika Sevastijskih – Mladenci
Sedmica četvrta posta – Sredoposna
Post: PostCrveno slovoSlava
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor