Naslovna » Nastavlja se podrška ženama u biznisu: Ministarstvo privrede obezbedilo dodatna sredstva za preduzetnice u 2025. godini

Nastavlja se podrška ženama u biznisu: Ministarstvo privrede obezbedilo dodatna sredstva za preduzetnice u 2025. godini

Ministarstvo privrede Republike Srbije saopštilo je da, zbog izuzetno velikog interesovanja, nastavlja sa prijemom zahteva u okviru Programa podsticanja razvoja preduzetništva kroz finansijsku podršku za žensko preduzetništvo u 2025. godini. Kako bi što veći broj žena dobio priliku da pokrene ili unapredi svoje poslovanje, obezbeđeno je dodatnih 134 miliona dinara.

Ministarstvo, u saradnji sa Fondom za razvoj Republike Srbije, ističe da žene svojim idejama, energijom i kreativnošću značajno doprinose privrednom rastu i jačanju zajednica, te je cilj Programa da im omogući lakši pristup finansijskim sredstvima, obukama i savetodavnoj podršci.

Nastavlja se podrška ženama u biznisu: Ministarstvo privrede obezbedilo dodatna sredstva za preduzetnice u 2025. godini
Nastavlja se podrška ženama u biznisu / Pixabay Claudio_Scott

Osnovne smernice Programa:

• za sprovođenje Programa opredeljeno je ukupno 70 miliona dinara bespovratnih sredstava
• preostali deo ulaganja obezbeđuje se iz sopstvenih izvora ili kredita Fonda
• pravo prijave imaju preduzetnice, mikro i mala privredna društva registrovana u APR-u, pod uslovom da je žena osnivač, zakonski zastupnik ili poseduje najmanje 50% vlasništva

Vrste podrške:

• bespovratna sredstva do 50% vrednosti ulaganja, najviše 1.500.000 RSD
• ostatak investicije može se finansirati iz kredita Fonda uz rok otplate do 5 godina i grejs period do jedne godine
• kamatna stopa kreće se od 1,5% uz garanciju banke, odnosno 2,5% uz ostala sredstva obezbeđenja

Dozvoljena ulaganja:

• kupovina mašina, opreme, alata, računara, softverskih licenci
• nabavka vozila za obavljanje delatnosti, uključujući električne mopede
• adaptacija poslovnog prostora do 1.500.000 RSD
• operativni troškovi do 25% ukupne investicije

Podrška kroz obuke i savetovanje obezbeđena je preko akreditovanih regionalnih razvojnih agencija, gde kandidatkinje mogu dobiti besplatne obuke i tehničku pomoć u pripremi zahteva.

Prijave se podnose preko portala Fonda za razvoj RS. Javni poziv je otvoren do utroška predviđenih sredstava, a najkasnije do 30. aprila 2026. godine.

Sve dodatne informacije, uslovi i potrebna dokumentacija dostupni su na zvaničnim adresama Ministarstva privrede (https://www.privreda.gov.rs/) i Fonda za razvoj (https://fondzarazvoj.co.rs/).

Republika Srbija i ovim programom potvrđuje da veruje u snagu ženskog preduzetništva i nastavlja da ulaže u žene koje stvaraju nova radna mesta, jačaju privredu i doprinose razvoju društva. Program je više od finansijske pomoći – to je podstrek da svaka žena svoju ideju pretvori u uspešan poslovni poduhvat.

17.06.2026.

Berba višanja u knjaževačkom kraju počinje za nekoliko dana:…

Berba višanja u knjaževačkom kraju trebalo bi da počne za nekoliko dana, …

17.06.2026.

Učenici OŠ „Vuk Karadžić” iz Knjaževca zablistali na međunar…

Učenici Osnovne škole „Vuk Karadžić” iz Knjaževca ostvarili su izuzetne rezultate na …

17.06.2026.

Uspešan nastup na Memorijalnom turniru u Kragujevcu – niz me…

Na Memorijalnom turniru u Kragujevcu naši takmičari ostvarili su zapažene rezultate i …

16.06.2026.

Knjaževcu 10 miliona dinara za unapređenje Doma kulture

Opštini Knjaževac odobreno je 10 miliona dinara na konkursu Ministarstva kulture Republike …

08.06.2026.

Počeo Petrovski post: Period duhovnog mira i pripreme za Pet…

Za pravoslavne vernike danas je počeo Petrovski post, poznat i kao Apostolski …

07.06.2026.

Održana prva sednica Opštinskog veća u Knjaževcu, usvojene s…

Predsednik opštine Knjaževac i predsednik Opštinskog veća Milan Đokić predsedavao je prvom …

Najnovije na portalu

22° min 19° / max 21°
Niski oblaci Vlažnost: 94%
Pon 22.06
18° / 31°
Uto 23.06
18° / 28°
Sre 24.06
18° / 30°
Čet 25.06
18° / 31°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

Nema podataka u crkvenom kalendaru za ovaj datum.
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor