Naslovna » „Zelena ekonomija“ u Knjaževcu

„Zelena ekonomija“ u Knjaževcu

Knjaževac i još devet opština učesnice projekta „Mreža zelene ekonomije“ planiraju da uspostave zajedničke regionalne komunalne usluge.

zelena-ekonomija

Opštine Stara Pazova, Apatin, Ivanjica, Knjaževac, Koceljeva, Lazarevac, Lajkovac, Osečina, Ruma i Čačak su u novembru prošle godine potpisale Memorandum o saradnji, u okviru projekta „Mreže zelene ekonomije“.

„Mreža zelene ekonomije“ ima za cilj razvoj lokalnih sredina kroz osnivanje mreže zelene ekonomije i rada na unapređenju energetske efikasnosti, koristeći privatno-javno partnerstvo.

Opštine u Srbiji bi postavile regionalne komunalne usluge „zelene ekonomije“ sa privatnim kompanijama, primenjujući i koristeći projekte u oblastima obnovljive energije, energetske efikasnosti i zaštite životne sredine.

Nije zanemarljivo ni to što bi opštine u Srbiji profitirale od proizvodnje obnovljive energije, jer se tako ostvareni prihodi mogu reinvestirati u projekte iz oblasti energetske efikasnosti i zaštite životne sredine.

Preduzetnički razvoj u „zelenoj ekonomiji“ rezultiraće kroz regionalnu dodatnu vrednost o omogućavanje zaposlenja i prinosa u javnom i privatnom sektoru.

Finansijska zavisnost od republičke vlasti, nedostatak finansijskih sredstava, ali i kapaciteta, veština, novih rešenja i ideja da bi se osigurala dodatna finansijska sredstva, može biti prepoznat, kao jedan od glavnih problema na lokalnom nivou.

Projekat „Mreža zelene ekonomije“se organizuje pod pokroviteljstvom Ministarstva energetike, razvoja i zaštite životne sredine, a novi sastanak na tu temu najavljen je za 26. mart.

(Delimično preuzeto sa sajta b92)

23.03.2026.

Timočanin siguran: pobeda nad Lužnicom i korak bliže Srpskoj…

FK Timočanin ostvario je važnu pobedu protiv FK Lužnica rezultatom 3:0 (1:0), …

23.03.2026.

Podrška sportu i turizmu: poseta Podvisu i Rgoštu uz nova ul…

Koalicija „Aleksandar Vučić – Knjaževac, naša porodica“, predvođena Milan Đokić, zajedno sa …

23.03.2026.

Kalna dobila apoteku: sigurnost i zdravstvena zaštita stigli…

Meštani Kalne i okolnih staroplaninskih sela dobili su apoteku u svom mestu …

23.03.2026.

Uređenje Boševa u punom jeku: asfaltirana Ulica 25. maj

U naselju Boševo nastavljaju se radovi na unapređenju komunalne infrastrukture, a jedan …

19.03.2026.

U Knjaževcu 21. marta Nacionalna izložba pasa „CAC KNJAŽEVAC…

U Knjaževac će 21. marta biti održana Nacionalna izložba pasa svih rasa …

18.03.2026.

Knjaževac dobija retail park: velika investicija i nova radn…

Knjaževac dobija jedan od najznačajnijih investicionih projekata u poslednjih nekoliko godina – …

Najnovije na portalu

13° min 8° / max 13°
Niski oblaci Vlažnost: 74%
Sre 25.03
/ 16°
Čet 26.03
/ 17°
Pet 27.03
/ 10°
Sub 28.03
/ 10°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

24. Mart 2026. (Utorak)
Sveti Sofronije Jerusalimski
Post: Post
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor