Usvojen budžet

Broj pregleda

Na današnjoj 19. sednici SO Knjaževac usvojen je budžet Opštine “težak“ 888 miliona dinara. Odbornici Socijalističke partije Srbije, PUPS-a i Srpske napredne stranke nisu glasali za usvajanje ovakvog budžeta.

SO-K

Naredne godine 30 % subvencija biće manje od subvencija u 2013. godini. Iz tog razloga manje je odvojeno za budžet za poljoprivredu i ostala davanja, jer to je jednostavno uputstvo Ministarstva finansija i ona moraju da se poštuju – istakao je predsednik opštine Milan Đokić na današnjoj sednici.

Dok vladajuća većina ističe da je budžet racionalan i na najbolji način raspoređen, opozicionari tvrde suprotno.

Imamo 40-50 miliona koji su okarakterisani kao kapitalne investicije koje podržavamo i koje su u redu. Imamo 100 miliona bačenih para a koje su mogle da se upotrebe u korist građana a ne da bi se zadovoljili interesi nekog izvođača ili finansijera – istakao je Darko Živković, šef odborničke grupe SPS.

Inače na dnevnom redu današnje sednice našlo se deset tačaka, između kojih su Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Program poslovanja JP Direkcije za razvoj, urbanizam i izgradnju Knaževca sa finansijskim planom prihoda i rashoda za narednu godinu, potom Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Program preduzeća Sportsko – turistički resursi. Takođe, usvojena je i  odluka koja omogućava početak komasacije u Vlaškom Polju.

Na današnjoj sednici odbornici SO Knjaževac za direktora Doma kulture imenovali  su dosadašnjeg vršilaca dužnosti Uroša Stanišić.

Povezano

Održana 10. sednica Skupštine opštine Kn...

Održana osma sednica Skupštine opštine K...

SO KNJAŽEVAC: Usvojena Odluka o budžetu ...

Potvrđeni mandati novim odbornicima u SO...

SO Knjaževac – Tim koji pobeđuje n...

Po ovome je Knjaževac prvi u Srbiji, SVA...

VESTI IZ KATEGORIJE

Raščišćeni putevi i pokošena trava ka br...

Održan naučni skup povodom 190 godina cr...

Šest takmičara – šest medalja za Pauerli...

Pojačana kontrola saobraćaja u periodu o...

SPORT: Bor 1919 u Srpskoj ligi, Timočani...

Pokušaj ubistva: Muškarac (71) pucao na ...

Jedan odgovor

  1. Budzet je nedomacinski, rasipnicki i bahat! Zaduzivanje opstine i njenih gradjana od strane lokalnih „eksperata“ iz dana u dan je sve vece, pa se plasim neminovnosti „zajecarskog sindroma“. Naravno, nista tu nije cudno, s obzirom da je samozvani „knez Timocki“ bio nosilac liste URS-a na lokalnim izborima 2013. u nasem gradu. Narode, otrezni se!!!

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Radio Bubamara Live

Najnovije na portalu