Naslovna » Na prvom Sajmu zimnice i zdrave hrane predstavile se i domaćice iz Knjaževca

Na prvom Sajmu zimnice i zdrave hrane predstavile se i domaćice iz Knjaževca

Danas je u selu Crnoljevica kod Svrljiga u okviru obeležavanja Međunarodnog dana žena na selu održan prvi “Sajam zimnice i zdrave hrane“ na kojem su se svojim kulinarskim umećem predstavile i domaćice iz opštine Knjaževac. 

Zimnica knjaževačkih domaćica, foto: Marko Miladinović, Knjaževačke novine
Zimnica knjaževačkih domaćica, foto: Marko Miladinović, Knjaževačke novine

Udruženje “Derven u Gurgusovcu“ iz Knjaževca uzelo je učešće na Sajmu i opštinu Knjaževac predstavilo u najboljem svetlu.

Žene iz Knjaževca predstavile su svoje umeće kada je u pitanju priprema zimnice, ali i umeće u pripremanju tradicionalne domaće hrane. 

Narodni poslanik Miletić u razgovoru sa domaćicama iz Knjaževca, foto: Marko Miladinović, Knjaževačke novine
Narodni poslanik Miletić u razgovoru sa domaćicama iz Knjaževca, foto: Marko Miladinović, Knjaževačke novine

Sajam je otvorio narodni poslanik Milija Miletić i tom prilikom poručio da je žena stub svake kuće i da iza svakog muškarca stoji dobra i uspešna domaćica.

Obraćanje narodnog poslanika Miletića, foto: Marko Miladinović
Obraćanje narodnog poslanika Miletića, foto: Marko Miladinović

On je poručio da je žena stub svake kuće i da će opština Svrljig praktikovati da ovaj datum, 15. oktobar – Međunarodni dan žena na selu, obeležava svake iduće godine.

Otvaranju su prisustvovali i prof. dr Ljubiša Stojimirović, narodni poslanik i zamenik predsednika Odbora za prosvetu i bivša Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić.

Vredno je istaći da je ovo jedna od retkih manifestacija koje se organizuje u čast žena sa selu i njihovom danu.

 

26.04.2026.

Đokić potpisao protokol: sanacija krova zgrade u Ulici Miloš…

Predsednik opštine Knjaževac, Milan Đokić, potpisao je sa predstavnicama stambene zajednice u …

26.04.2026.

Akcija dobrovoljnog davanja krvi u sredu u Knjaževcu

U Knjaževcu će u sredu, 29. aprila, biti organizovana akcija dobrovoljnog davanja …

08.04.2026.

Vaskršnja čarolija u Knjaževcu: Manifestacija „Dani dečijih …

Turistička organizacija opštine Knjaževac organizuje manifestaciju „Dani dečijih uskršnjih radosti“, koja će …

08.04.2026.

Knjaževac dobija visoku školu – studije za vaspitače i medic…

Knjaževac ulazi u novu fazu razvoja – od naredne školske godine u …

01.04.2026.

Knjaževcu više od 17 miliona dinara za podršku porodicama, đ…

Opština Knjaževac dobila je značajna sredstva za unapređenje mera podrške porodicama, đacima …

30.03.2026.

Timočanin zadržao prvo mesto nakon 17. kola Zone Istok

U okviru 17. kola Zone Istok, fudbaleri Timočanina iz Knjaževca nisu izlazili …

Najnovije na portalu

min 7° / max 18°
Niski oblaci Vlažnost: 83%
Pet 15.05
/ 21°
Sub 16.05
11° / 21°
Ned 17.05
10° / 16°
Ned 17.05
10° / 16°

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

Nema podataka u crkvenom kalendaru za ovaj datum.
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Misko
15.10.2017. • 21:57

Sve cestitke organizatorima i zenama koje su se potrudile da uvelicaju ovu manifestaciju.Lepo je obeleziti ovaj dan jer su zene na selu u drugom planu u odnosu na zene u gradu. poz

danijela
15.10.2017. • 22:00

Pridruzujem se i pozivam nasu vlast da sledece godine organizuje u nekom knjazevackom selu nesto slicno povodom 15 oktobra

Reklamni prostor