Naslovna » Skupština Srbije proglasila izmene Ustava u oblasti pravosuđa

Skupština Srbije proglasila izmene Ustava u oblasti pravosuđa

Narodna skupština Republike Srbije proglasila je danas na posebnoj sednici promene Ustava Srbije u oblasti pravosuđa, koje su građani izglasali na referendumu održanom 16. januara.

Narodna skupština, foto: Google maps
Narodna skupština, foto: Google maps

Proglašeni su Akt o promeni Ustava Republike Srbije i Ustavni zakon za sprovođenje Akta o promeni Ustava Srbije.

Sednici su prisustvovali predsednica Vlade Ana Brnabić i članovi njenog kabineta, ministarka pravde Maja Popović, ministarka za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Gordana Čomić, ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović, predstavnici diplomatskog kora, kao i članovi Radne grupe za izradu akta o promeni Ustava i predstavnici pravosudnih organa.

Izmene Ustava svečano su proglašene uz intoniranje himne „Bože pravde“ , a ispred Doma Narodne skupštine bila je postavljena Garda.

Predsednik Skupštine Ivica Dačić je na početku sednice podsetio na to da je ovo telo dvotrećinskom većinom usvojilo Akt o promeni Ustava Srbije i donelo odluku o raspisivanju referenduma radi potvrđivanja akta.

Dačić je objasnio da je propisano da Akt o promeni Ustava stupa na snagu kada ga proglasi Narodna skupština, navodeći da se na republičkom referendumu zaokruživanjem odgovora “da“ izjasnilo 1.189.460 glasača ili većina izašlih, pa se akt smatra usvojenim.

Želim još jednom da se zahvalim svima koji su učestvovali u ogromnom poslu ustavnih promena. Srbija je napravila veliki iskorak u oblasti vladavine prava i u dubokom je interesu Srbije i njenih građana. Zahvaljujem građanima koji su glasali, rekao je predsednik parlamenta.

13.12.2025.

Knjaževac raspisao javni poziv za sufinansiranje energetske …

Opština Knjaževac objavila je Javni poziv za sufinansiranje mera energetske sanacije porodičnih …

13.12.2025.

Dom kulture Knjaževac raspisao konkurs za dečju novogodišnju…

Dom kulture Knjaževac pozvao je najmlađe sugrađane da učestvuju u novogodišnjem konkursu …

04.12.2025.

Uspeh učenika OŠ Kaplar: Dečaci osvojili 1. mesto na Opštins…

Danas, 28. novembra, u sportskoj hali OŠ „Kaplar“ održano je Opštinsko takmičenje …

04.12.2025.

Bez vode danas deo Knjaza Miloša u Knjaževcu

JKP „Standard“ Knjaževac obaveštava građane da će danas bez vode biti potrošači …

03.12.2025.

Dobrotvorni koncert Pavline Radovanović za obnovu Bogorodiči…

Uz blagoslov Mitropolita Timočkog g. Ilariona, 7. decembra biće održan dobrotvorni koncert …

03.12.2025.

Susreti etno udruženja „Tradicijom u Evropu“ biće održani 6.…

Knjaževac će 6. i 7. decembra 2025. godine biti domaćin manifestacije „Susreti …

Najnovije na portalu

min 3° / max 6°
Vedro Vlažnost: 78%
Uto 16.12
/ 11°
Sre 17.12
/
Čet 18.12
/ 13°
Pet 19.12
/ 12°

Povezano...

Današnji kurs Понедељак, 15.12.
🇪🇺 EUR 1
117,3544
🇺🇸 USD 1
100,0037
🇨🇭 CHF 1
125,6202
Šta je najveći problem u Knjaževcu 2025?

Izaberite problem koji najviše utiče na život građana.

Crkveni kalendar

15. Decembar 2025. (Ponedeljak)
Sveti prorok Avakum; Sveti car Uroš; Prepodobni Joanikije Devički
Post: Ulje
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor