Naslovna » Koncert violiniste Dušana Panajotovića

Koncert violiniste Dušana Panajotovića

U petak, 5. februara 2016. godine u 20 časova, u koncertnoj sali Centra lepih umetnosti Gvarnerius biće održan koncert talentovanog violiniste Dušana Panajotovića, koji će nastupiti uz klavirsku saradnju Ivane Pavlović.

Foto/  Facebook D. Panajotović
Foto/ Facebook D. Panajotović

Program koncerta:

J. Brahms- Koncert za violinu i klavir (transkripcija), u D- duru, Op. 77

1. Allegro non troppo (D dur)

2. Adagio (F dur)

3. Allegro giocoso, ma non troppo vivace – Poco più presto (D dur)

Dušan Panajotović je rođen u Knjaževcu 1992. gde stiče osnovno muzičko obrazovanje u školi „Predrag Milošević“ u klasi prof. Ognjana Rilaka. Nakon završene muzičke gimnazije „Vojislav Vučković“ u Nišu, u klasi prof. Zorice Ilić, 2010. godine upisuje Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu. u klasi red.prof. Gordane Matijević-Nedeljković. Trenutno je na prvoj godini doktorskih studija u istoj klasi, na smeru izvođačke umetnosti, odsek violina.

Tokom školovanja osvajao je mnogobrojne nagrade i priznanja od kojih se izdvajaju: prva nagrada na Međunarodnom takmičenju „Summit music Festival“ u Španiji (2013), dobitnik nagrade za najbolji postignut uspeh na gudačkoj katedri (2011/2012) iz fonda „Miodrag Macić- Mišo“, dobitnik nagrade za najbolji postignut uspeh na gudačkoj katedri koncertantnog smera (2012/2013) iz fonda „Meri Žeželj- Majer“, dobitnik nagrade za najbolji diplomski ispit (2014) iz fonda „Meri Dragutinović“, tri puta dobitnik prve nagrade na Međunarodnom takmičenju gudača u Nišu (2005, 2007, 2009), prva nagrada na Republičkom takmičenju u Beogradu (2008), prva nagrada i laureat muzičkog festivala u Lazarevcu (2008), prva nagrada na 47. Festivalu muzičkih i baletskih škola Srbije u Čačku, prva nagrada na takmičenju muzičkih škola (2002 u Kladovu, 2003. u Donjem Milanovcu, 2004. godine u Knjaževcu, 2005 u Majdanpeku gde je poneo laskavu titulu laureat takmičenja), prva nagrada kao instrumentalne trio na Festivalu muzičkih i baletskih škola Srbije u Bačkoj Topoli (2004), dobitnik povelje „Nova Mlada Niška Elita“ koju dodeljuje Rotari klub „Konstantin Veliki Niš“, nakon osvajanja prve nagrade na republičkom takmičenju u Beogradu (2008), nagrade za posvećenost i dostignuća u školi od strane grada Niša (2007/2008, 2008/2009), dobitnik nagrade „Dositej Obradović“ za osvajanje nagrade na republičkom takmičenju.

Učestvovao je kao solista na mnogobrojnim muzičkim festivalima od kojih se izdvajaju: „BEMUS“ muzički festival u Beogradu (2015). U saradnji Gvarnerijusa i BEMUS- a, „NEISUONI DEILUOGHI“ u Italiji (2013) itd.

Usavršavao kod Hagaia Šahama, Stefana Milenkovića, Olega Pokhanovskog, Liane Isakadze, Ilije Marinkovića, Ivane Aćimoske- Žikić, Maje Jokanović itd. Takođe se usavršavao na jednom od najvećih muzičkih festivala u Evropi „ISA- music Festival “ u Beču, za koji je dobio punu stipendiju (2014).

(Guarnerius)

30.03.2026.

Timočanin zadržao prvo mesto nakon 17. kola Zone Istok

U okviru 17. kola Zone Istok, fudbaleri Timočanina iz Knjaževca nisu izlazili …

30.03.2026.

LOKALNI IZBORI: Srpska napredna stranka pobedila na izborima…

Na lokalnim izborima u Knjaževcu, Srpska napredna stranka osvojila je 24 od …

29.03.2026.

LOKALNI IZBORI U KNJAŽEVCU: Do 10 časova na birališta 12,43%…

Prema podacima Opštinske izborne komisije (OIK), na lokalnim izborima u Knjaževcu do …

28.03.2026.

U ponoć počela izborna tišina pred lokalne izbore u 10 mesta…

U ponoć je počela izborna tišina uoči lokalnih izbora u 10 opština …

27.03.2026.

Revijalna utakmica: FK Timočanin – FK Radnički (N) 1:3

U okviru obeležavanja 105 godina od osnivanja FK Timočanin odigrana je revijalna …

26.03.2026.

Postavljen kamen temeljac za izgradnju akva-parka na Banjici

Na turističko-rekreativnom kompleksu Banjica u Knjaževcu postavljen je kamen temeljac za izgradnju …

Najnovije na portalu

min 8° / max 11°
Niski oblaci Vlažnost: 86%
Sre 01.04
/
Čet 02.04
/
Pet 03.04
/
Sub 04.04
/

Povezano...

[kl_kursna_top]
Za koga ćete glasati na lokalnim izborima 2026.

Lokalni izbori u Knjaževcu

Glasanje je završeno ili još nije počelo.
Srpska napredna stranka
69%
Studentska lista
16%
Opozicioni blok
7%
Neka četvrta opcija
3%
Ne izlazim da glasam
3%
Ne želim da se izjasnim
2%

Crkveni kalendar

31. Mart 2026. (Utorak)
Sveti Kiril Jerusalimski
Sedmica šesta posta – Cvetna
Post: PostCrveno slovo
Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!

Reklamni prostor